ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2942025
*
nr 294 2025
Spegel
Venetiansk, H65
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 19:36:10
1
Vinnande bud
12/1 14:21:56
2
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 294 2025
Spegel
Venetiansk, H65
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 19:36:10 | 1 | Vinnande bud |
12/1 14:21:56 | 2 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.